top of page
_DSC2868.jpg

... pět minut denně může znamenat víc, než pět kroužků týdně

... dosáhnete trvalého a stabilního účinku

... soustavnost v práci je velkým vkladem pro vaše dítě

Proč každý den trochu?

O mně

Ke vzdělávání přistupuji od lesa a kladu velký důraz spíše na to, JAK, než na to, CO lidi učím. Fascinaci čímkoli, co nás naplňuje, je nezbytné podpořit a rozvinout spolu s ní kompetence pro život a k dalšímu vzdělávání. Proč se malé děti do školy těší a velké by měly raději pořád prázdniny? Protože učitel s velkým počtem žáků ve třídě jen málo fascinuje... a také proto, že systém staví velké hradby mezi lidmi, kteří dobře prospívají, a těmi, kteří každý den bojují s tím, aby vůbec udrželi tužku, pozornost  a svoji sociální pozici. Proč školáci s poruchou učení nebo pozornosti "nejsou normální"? Přednáším, co jen stačím, abych mezi problémovými dětmi a jejich učiteli postavila mosty. Paní učitelky tak zažívají řadu AHA momentů, které bych ráda vyvážila zlatem. Děkuji!

 

 NTC systém učení je jedním z prostředků k tomu, abychom všem dětem bez rozdílu nadání umožnili nenásilný rozvoj schopností v nejcitlivějším období jejich života, které se paradoxně odehrává ještě před nástupem školní docházky. Zapojením neuronových spojení v mozku v nejvyšší možné míře jim dáváme šanci na vyšší školní úspěšnost.

 

Proč zároveň pracuji s NVS?

Když se mi narodily děti, přišlo nečekané a bolestné zvolnění mého sportovního životního stylu. Bolestné bylo také zjištění, že moje nádherná dcera nedokáže ujít pár set metrů, podivně běhá a nepřeskočí klacek. Dlouho jsem hledala, jak jí pomoci tam, kde lékaři netušili. Neuro-vývojová stimulace (NVS) může dát naději nejen dětem, které limituje jejich vlastní pohyb, ale také školákům s poruchami učení, pozornosti, a dokonce i dětem, které svírá autismus. Můžeme s ní začít pracovat od 4 (výjimečně už od 3) let. Naprosto zásadní je její vhodnost přezkoumat spolu s odkladem školní docházky. Pozdě na ni však není v žádném věku.

Ve všech případech mé práce však stačí každý den trochu.

 

Trochu je stimulovat jinak, než jsme zvyklí. 

Jmenuji se Ludmila Vrbová Řepková, mám jeden menší diplom z Fakulty informatiky a managementu v Hradci Králové a jeden větší z Fakulty tělesné výchovy a sportu v Praze. Prý bych je měla mít vystavené v kanceláři. Nevím, ještě to promyslím. Mám dvě děti - dceru a synka. Bydlím v Liberci, ale budu vás hlídat všude, abyste cvičili poctivě.

_DSC2969.jpg
bottom of page